14 Ocak 2010 Perşembe

Tanrı ile Birlik

Bedeninizin kontrolünü Ele Almak

Sözcüklerin burada et şekline gelmesi için - bunların yalnızca birer ses değil sizin fiziksel dünyanızdaki fiziksel gerçekler şekline gelmesi için- benliğinizin dünyadaki fiziksel parçasına dikkat etmelisiniz.

Tanrı 'yla birliğiniz, içinizdeki yaratıcıyla karşılaşmanız, fiziksel beneninizi bilmenizle, fiziksel bedeninizi anlamanızla, fiziksel bedeninize saygı göstermenizle ve fiziksel bedeninizi size hizmet etmesi için bir araç olarak kullanmanızla başlar.

Bunu yapabilmek için, önce kendinizin fiziksel bedeniniz olmadığınızı anlamalısınız. Siz bedeninizi kontrol eden, bedeninizle yaşayan ve fiziksel dünyada bedeniniz yoluyla edimlerde bulunansınız. Ama siz bedenin kendisi değilsiniz.

Eğer bedeniniz olduğunuzu hayal ederseniz, Yaşamı bedenin bir ifadesi olarak deneyimlerseniz. Beden değil ruhunuz olduğunuzu anladığınızda, Yaşamı ruhun bir ifadesi olarak
deneyimlersiniz. Kendi ruhunuzla Tanrı ' nın ruhunun bir olduğunu anladığınızda, Yaşamı bir Ruhun bir ifadesi olarak deniyimlersiniz.

Bu her şeyi değiştirecektir.

Bedeninizi bilmek, bedeninizi anlamak, bedeninizi en görkemli şekliyle deneyimlemek için, bedeninizle iyi bir ilişki kurmaya çalışın. Bedeninizi sevin, ona bakın, onu dinleyin. Bedeniniz size neyin doğru olduğunu söyleyecektir.

Doğrunun şu anda öyle olan şey olduğunu anımsayın ; bu her bedenin bildiği bir şeydir. Onun için, bedeninizin size söylediklerini dinleyin. Nasıl dinleyeceğinizi anlayın. Bedeninizin size gösterdiklerine bakın. Nasıl bakacağınızı anımsayın.

Başka insanların beden dillerini gözlemlemeyin, kendinizinkini gözlemleyin.

Sağlık bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz arasındaki bir anlaşmanın bildirisidir. Sağlıklı olmadığınızda, hangi parçalarınızın anlaşmazlık içine düştüğınü görmeye çalışın. Belki de bedeninizi dinlendirmenin zamanı gelmiştir, ama zihniniz bunu nasıl yapacağını bilmiyordur. Belki de zihniniz olumsuz, öfkeli düşüncelerle ya da yarınla ilgili endişelerle doludur ve bedeniniz gevşeyemiyordur.

Bedeniniz size gerçeği gisterecektir. Yalnızca onu izlemeniz yeter. Onun size gösterdiği şeyin farkına varın, onun söylediklerini dinleyin.

Bedeninize saygı gösterin. Onun biçimine dikkat edin. Bedeniniz sahip olduğunuz en önemli fiziksel araçtır. Bedeniniz görkemli bir araç, olağanüstü bir alettir. Siz onu çok kötü kullanabilirsiniz, ama bedeniniz size elinden gelen en iyi hizmeti vermeyi sürdürür. Neden bedeninizin verimliliğini azaltasınız ki ? Neden onun sistemlerini kötü kullanasınız ki?

Aynı size zihninizi sakinleştirip Benimle Birliği deneyimlemeniz için her gün meditasyon yapmanızı söylediğim gibi şimdi size her gün egzersiz yapmanızı söylüyorum.

Egzersiz bedenin meditasyonudur.

Egzersiz de sizin Yaşamın tümüyle birlik hissetmenize yardım eder. Kendinizi hiçbir zaman egzersiz yaptığınızdaki gibi canlı ve Yaşamın bir parçası olarak hissetmezsiniz. Bedenin hareketi size doğal bir neşe verir.

Bu neşe hissi sizin Yaratıcıyla birleşmenizi sağlar. Bedeniniz sağlıklı ve Yaşamla uyum içinde olduğunda, Yaratıcıya bağlanmış olursunuz.

Yaratıcıya yakın olursunuz.

Bedeniniz yalnızca bir enerji sistemidir. Yaşam olan enerji bedeninizin içinden akar. Bu enerjiyi yönlendirebilirsiniz.. Onu kontrol edebilirsiniz.

Bu enerjiye bir çok ad verilmiştir. Bazıları ona chi der. Bazı dillerdeyse buna ki denir. Başka adları da vardır. Hepsi aynı şeydir.

Bu enerjiyi nasıl hissedeceğinizi, onun latifliğini, gücünü anımsadığınızda, onu nasıl konrol edeceğinizi, nasıl yönlendireceğinizi de anımsayacaksınız. Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek Ustalar vardır. Bu ustalar birçok alandan, birçok kültürden ve birçok gelenekten gelirler.

Bunu kendi başınıza da yapabilirsiniz, bunun için tek gerek duyacağınız şey içsel kararlılığınızdır. Ama eğer bir Ustanın, öğretmenin ya da guru'nun size rehberlik etmesini isterseniz, gerçek bir Ustayı nasıl tanıyacağınızı bilmek önemlidir.

Bir Ustayı size Tanrı'yla nasıl ilişkiye geçeceğinizi, Tanrı'yla nasıl buluşacağınızı öğretme biçiminden tanıyabilirsiniz.

Eğer size bağırıp çağırıyorsa , size Tanrı' yı kendi dışınızda -kendi gerçeklerinde, kendi kitaplarında , kendi yollarında, kendi yerlerinde- bulmayı öğütlüyor, sizi bununla kandırmaya çalışıyorsa, dikkatli olun. Bunun bir yanılsama olduğunu anımsayın.

Eğer Ustalar sizi sakince içinizdeki Tanrı' yı bulmaya çağırıyorlarsa, eğer size sizinle Benim Bir olduğumuzu -ve onların gerçeklerine, onların kitaplarına, onların yollarına, onların yerlerine gereksiniminiz olmadığını - söylüyorlarsa, o zaman bir Usta bulmuşsunuz demektir, çünkü kendi içinizdeki Ustaya ulaşmışınızdır.

Bunu hangi yoldan, hangi programla yaparsanız yapın, fiziksel bedeninizi, yapmakta olduğunuz şey her neyse onda sizi en etkili biçimde destekleyebilmesi için sağlıklı tutun.

Bunu Kim Olduğunuzla ilgili en büyük hayallerinizin en büyük şeklini ifade etmek ve deneyimlemek için yapmak istediğinizi bilin. Eğer onu bilinç düzeyinde deneyimlemezseniz, eğer bu size yapmaya çalıştığınız şeymiş gibi gelmiyorsa o zaman burada gönderdiğim iletişimdeki hiçbir şey size uymayacaktır. Bunların çok azı sizin için bir anlam taşıyacaktır.

Eğer bilinç düzeyinde ,bunun sizin yaşama yapmak için geldiğiniz şey olduğunun farkındaysanız,bu iletişimi okumak size kendi kendinize konuşmakmış gibi gelecek.

Ki şu anda yaptığınız şey de zaten bu.

Onun için size bedeninize egzersis yaptırmanızın önerilmesinde şaşıracak bir şey yok. Beslenme biçiminiz de istediklerinizi yerine getirmenizde size yardımcı olur. Eğer bedeninizi dinlerseniz, daha bir yiyeceğe yaklaşırken onun size yararlı olup olmadığını , hangi besinleri seçeceğinizi kesinlike bileceksiniz.

Bunu yalnızca elinizi yiyeceğin üzerinde yavaşça hareket ettirerek bilebilirsiniz. Bedeniniz o yiyeceğin sizin bedeniniz ve ruhunzla ilgili içteki istencinizle uyum içinde olup olmadığını derhal bilecektir. Titreşimi hissedebileceksiniz. Beslenme üzerine kitaplar okumanıza,kurslara gitmenize, başkalarına danışmanıza ya da onların öğütlerini dinlemenize gerek yok. Yalnızca kendi bedeninizi dinlemeniz ve sonra onun verdiği öğüte uymanız yeterlidir.


Not : Evet bu yazı hangi yazara ait ve kitabın ismi ne ? Hemen Yazıyorum.


Kitabın ismi : TANRI ile BİRLİK

Yazar : Neale Donald Walsch

Dharma Yayınları


Sevgi ve Tebessümle kalınız

Murat GüldoğanHiç yorum yok:

Yorum Gönder